Standard
En gjennomgang av boligens rom:
Entré/gang:
Boligen har en romslig og lys entré, med delvis åpen løsning til loftet som gir god takhøyde. På gulvet er det fliser med underliggende varmekabler, og vegger og tak er malt i duse farger. Det er godt lys fra downlights i himlingen. God plass til yttertøyet i skyvedørsgarderobe, samt plass til knagger og skohylle hvis ønskelig.
Stue og kjøkken:
Videre inn fra entreen ligger stue, spisestue og kjøkken. Dette er et stort og innbydende samlingsted med plass til familie og gjester. Oppholdsrommet har godt lysinnslipp ed vinduer på flere sider, og flott utsikt ned mot Drammensfjorden. Rommet er malt i lun farge, har malt tak med downlights og vifte, samt malt tregulv. Sentralt i stuen er det sjarmerende peisovn som gir god oppvarming. Naturlig plass til sofagruppe med tv-møblement, og spiseplass nærmest kjøkkenet.
Kjøkkenet ligger tilbaketrukket i egen del, men har likevel åpen og sosial løsning til spisestue og stue. Innredningen er fra ca. 2013, med tidløst design og god skapplass for oppbevaring, produsert av Epoq. Det er glatte fronter i grått, laminat benkeplate og nedfelt oppvaskkum i rustfritt stål. Integrert i innredningen er stekeovn, mikro, platetopp og oppvaskmaskin. Det er plass til dobbelt kjøleskap i egen nisje. Ventilator med mekanisk avtrekk, og tilluft via luke.
Bad:
Boligen har et stort og fint baderom, med praktisk adkomst fra entré og gang. Badet er innredet med skuffeseksjon, høyskap med speilfront, speil, veggmontert wc, spadusj-kabinett. I hjørnet er det opplegg for vaskemaskin, samt varmtvannsbereder montert. Badet har fliser på vegger og tak, varmekabler i gulvet, spotbelysning i taket og vindu som gir naturlig lysinnslipp.
Soverom:
I hovedetasjen ligger også to fine soverom med plass til nødvendig møblement som seng, nattbord og oppbevaringsløsning. Rommene er malt i lyse farger og har tregulv (ett malt). Naturlig lysinnslipp fra vinduene, og fin utsikt mot fjorden - helt uten innsyn.
Loft:
Loftet er fullt innredet med stue og 2 soverom. Loftet er ikke omsøkt eller godkjent for varig opphold.
Kul spiraltrapp tar deg opp til loftsetasjen fra entreen. Her opp møter du et stort og luftig rom som i dag benyttes som stue med tilknyttet arbeidsplass. Rommet har meget god takhøyde med lekre takbjelker, og mye lysinnslipp fra takvinduer på begge sider. På veggen er det installert varmepumpe.
På loftet er det også to romslige og fine rom som i dag benyttes som soverom. Begge rommene har god plass til møblering og er lyse og innbydende. Rommene er ikke godkjent som soverom.
Selger har fått utarbeidet en tilstandsrapport for eiendommen.
Rapporten er en teknisk gjennomgang av boligen og angir eventuelle byggetekniske avvik.
Takstmann har gjennomgått boligen og gjort vurderinger på en tilstandsgrad fra 1 til 3. Graderingene er som følger:
Tilstandsgrad 0, TG0: Ingen avvik.
Tilstandsgrad 1, TG1: Mindre avvik.
Tilstandsgrad 2, TG2: Vesentlige avvik og mindre avvik som etter NS 3600 gir TG2.
Tilstandsgrad 3, TG3: Store eller alvorlige avvik.
TGIU: Ikke tilgjengelig for undersøkelse.
TG2 avvik som kan kreve tiltak:
- Taktekking: Taktekkingen har nådd en alder der slitasje øker risikoen for lekkasjer.
- Nedløp og beslag: Nedløp har utkast på tomten uten tilfredsstillende bortledning. Det er ikke montert snøfangere på hele taket, men dette var ikke et krav da boligen ble oppført. Beslag, takrenner og nedløp har oppnådd en alder der slitasje kan øke muligheten for reparasjoner/utskiftning.
- Veggkonstruksjon: Det er registrert avflassing av maling og puss på fasaden.
- Takkonstruksjon/loft: Det foreligger ikke dokumentasjon på oppbygningen av loftet, som er en lukket konstruksjon.
- Balkonger, terrasser og rom under balkonger: Det er registrert slitasje på konstruksjonen, spesielt på rekkverk.
- Innvendige trapper: Det er registrert åpninger større enn 0,1 meter.
- Bad - overflater vegger og himling: Riss er observert i flisefuger. Det er et vindu innenfor en våt sone i rommet.Konstruksjonen har passert halvparten av forventet levetid og har bruksslitasje. Enkelte fliser har "sprang, eller nivåforskjell.
- Bad - overflater gulv: Det er registrert bom i fliser (hulrom mellom flis og fliselim). Fallet mot sluket er ikke tilfredsstillende. Konstruksjonen har passert halvparten av forventet levetid og har bruksslitasje.
- Bad - sluk, membran og tettesjikt: Membranen har passert halvparten av forventet levetid.
- Bad - sanitærutstyr og innredning: Servanten har krakelering i overflaten. Armaturer har passert halvparten av forventet levetid.
- Bad - ventilasjon: Det er ikke tilfredsstillende lufttilførsel mot rommet, slik som spalte under dør eller lignende.
- Ventilasjon: Det er ikke tilfredsstillende ventiler på yttervegger i oppholdsrom.
- Varmesentral: Det mangler dokumentasjon på faglig utførelse. Ingen dokumentasjon på service eller inspeksjon de siste to årene. Varmepumpen har passert halvparten av forventet levetid (12 - 15 år for luft-til-luft).
- Fuktsikring og drenering: Eventuell drenering skjult i bakken har oppnådd mer enn halvparten av forventet levetid.
- Grunnmur og fundamenter: Det er synlige riss i grunnmuren. Grunnmuren har avskallinger i overflaten.
- Terrengforhold: Terrenget har ikke tilfredstillende fall fra grunnmuren (mindre enn ca. 1:50 over 3 m).